×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۱ بهمن - ۱۳۹۶  
it is true
true
true
یادداشت وارده/ سپیدرود تیمی تنها مانده و رانده شده!؟

✍️ مهدی آمالی پور

رودسپید، رسانه هواداران سپیدرود رشت – سپیدرود بدون شک پر هوادارترین تیم شمال کشور با هوادارانی پر شور می باشد که به دفعات در طول تاریخ نیم قرنی خود آن را به اثبات رسانده است.

این تیم با سرمایه بیشمار هواداری و از نوع عاشق پیشه به طور قطع با مقایسه ایی سطحی، ضعیف ترین تیم لیگ برتر از نظر مالی و امکاناتی می باشد.
تیم لیگ برتریی که پس از گذشت یازده هفته هنوز دارای اسپانسر رسمی جز اسپانسرهای شرطی نیست، خود خوانید شرح این حدیث مفصل.
علاوه بر تمام مشکلات عدیده ای که همواره تمام تیم های خصوصی گیلان در سطح لیگ برتر داشته اند که مانند بیماری لاعلاجی دست از سرشان بر نمی دارد، مشکلات قانونی و پایه حرفه ایی کشوری را به آنها اضافه کنید. در آنجا که تیم برای تهیه لباس بازی خود دچار مشکل است در حالی که پیراهن سپیدرود در سراسر استان توسط تولیدی های متفرقه به فروش می رسد و سپیدرود سهمی از عوایدش نمی برد. شاید بتوان از این دست مسائل چشم پوشی کرد، چرا که مدیران در سطح کلان کشور هنوز چاره ایی برای این گره نیاندیشده اند و از مدیران ما در سپیدرود انتظار زیادی نمی رود اما کدام مدیر؟
هیئت فوتبال؟ تربیت بدنی استان؟ استانداری؟ و…. نهادهای بنیادین و اجرایی که در شرح وظایفشان تیم داری تعریف نشده است ولی ملزم به ایجاد خدمات برای قالب کثرت عمومی جامعه هستند و هواداران سپیدرود نیز دست مریزاد و تشکر امر را از آنان دارند اما سوال بزرگی که دارند این است که با گذشت بیش از دو سال شاهنامه مالکیتی سپیدرود به کجا رسیده است؟
روشن شود چرا تیم پر طرفدار لیگ برتری هنوز نتوانسته در بحث مالکیتی و اسپانسرینگ قوی عمل کند.
بدون شک نمی توان در باور گنجاند که تا به امروز هیچ گروهی برای اسپانسرینگ یا مالکیت تیم پا پیش نگذاشته باشند. اکنون برای تمام طرفداران این تیم اصیل شمال کشور این سوال در ذهن ایجاد می شود که چرا این اتفاقات برای سپیدرود افتاده و تا چه موقع ادامه خواهد داشت. بدون شک شرایط تیم با این اوضاع بد مالی و مالکیتی به زوال می رود و چه بسا دنباله روی راه تیم هایی نظیر برق شیراز و استقلال اهواز، شاهین و ایران جوان بوشهر و چند تیم دیگر باشد که روزی در فوتبال این کشور در سطح اول بوده واکنون……
آیا سپیدرود هم تنها مانده و رانده شده است؟
به طور قطع باید این موضوع ریشه یابی شده و تا دیر نشده به داد تنها نماینده فوتبال شمال کشور رسید و با احساسات هواداران بیشمار این تیم بیش از این بازی و سوءاستفاده نشود تا جولانگاه وعده های توخالی انتخاباتی برخی ها نباشد. این خواسته به حق هواداران این تیم می باشد، تیمی که با کمترین امکانات و باغیرت بازیکنان و کادر فنی و حمایت پور شور و مثال زدنی به سطح اول فوتبال کشور رسیده به راحتی این نعمت سهمیه را از دست ندهد.
به امید روزی که منابع همیشگی مالی و سرمایه گزاری قوی برای تمام تیم های خصوصی کشور ایجاد گردد تا هم بازیکنان فوتبال و هم تماشاگران بیشمار فوتبال از آن لذت ببرند و صنعت فوتبال از یک شعار خارج شود.

Share

false
true
true
true

false